Naujienos

Kietųjų kviečių kruopos “Bulgur”

Vas 23, 2017| 0 Komentuoti

Kruopos “Bulgur”

 

„Bulgur” – kruopos  iš islamo šalių virtuvės Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje bei Vidurio Azijoje,  yra vienas iš kertinių kulinarinių produktų. Jos labai dažnai pakeičia ryžius ar kuskusą, būna patiekiamos kaip garnyras, sudedamoji salotų dalis, jos taip pat naudojamos ruošiant turkišką plovą pilav.

„Bulgur” kruopos yra pilno grūdo skaldyti kietieji kviečiai. Jos specialiai apdirbamos (apverdamos, o vėliau skaldomos), kad taptų kietomis, tačiau gana greitai išverdančiomis kruopomis, kurias galima saugoti labai ilgai.

Bulgur sudėtyje yra daug skaidulų, baltymų, tokių mineralinių medžiagų, kaip kalcis, fosforas, geležis.

Yra keletas „bulgur” kruopų dydžių: nuo stambių (skersmuo apie 3,5 mm) iki visiškai smulkių (0,5-2 mm). Stambios „bulgur” kruopos yra naudojamos lygiai taip pat, kaip ryžiai ar kuskusas: virtos vandenyje ar garuose tinka bet kokiam skystam patiekalui, plovams, troškiniams ar salotoms, kepinių įdarams, o smulkios „bulgur” kruopos tinka ruošti vegetariniams maltinukams, kotletams, košėms ar saldiems pudingams.


„Bulgur”
 dažnai dedamas kepant duoną – čia jis atstoja neskaldytus grūdus. Paruoštos „bulgur” kruopos yra riešutų skonio, ilgiau kramtomos, pagal maistingumą turtingesnės už ryžius ar kuskusą, turi daugiau maistinių skaidulų, baltymų, vitaminų ir mineralų: sudėtyje yra daug kalcio, fosforo, geležies.

 

„Bulgur” kruopų galite įsigyti  UAB “Kornita” parduotuvėje Kaune, didžiuosiuose prekybos centruose ir e-parduotuvėje.

Gyvenkime sveikiau!